Panele dekoracyjne na wymiar Salon

O pierwszych panelach ściennych możemy się dowiedzieć już kilka setek lat wcześniej. Na przełomie XVII i XVIII wieku dowiadujemy się z kart historii były już w użyciu w zamkach, pałacach i wielu domach czy gmachach państwowych. W Paryżu możemy oglądać panele ścienne, które zachowały się do dziś i datowane są właśnie na ponad 300 lat w obiekcie Palace of Versailles.

Panele dekoracyjne na wymiar biuro

Z początku służyły one jedynie do ocieplania i izolacji kamiennych domów. Jednak szybko zauważono, że w ten sposób wykończone ściany dają wnętrzom bardzo elegancki i estetyczny wygląd. Zaczęto ich używać nie tylko ze względów praktycznych, ale przede wszystkim ozdobnych. Montowano je na całych ścianach w całych pomieszczeniach, a nawet na sufitach. Materiały zaczęto farbować na przeróżne kolory, które były możliwe do uzyskania na tamte czasy.

Oprócz ocieplania służyły również do ukrywania i zablokowania pojawiającej się wilgoci powstającej najczęściej w dolnych partiach ścian.

Panele ścienne z naszych czasów można powiedzieć, że zatoczyły historyczny krąg, ponieważ służą oczywiście w praktyce do ocieplania i wygłuszania pomieszczeń, ale nadają wnętrzom przytulny i luksusowy wygląd. Bardzo popularne stają się panele z surowego drewna, które posiadamy w swojej ofercie.

Z czego składają się panele ścienne?

Po pierwsze – PŁYTA MDF, docięta na określony wymiar i kształt – jest to płyta pilśniowa z włókien drzewnych. Produkcję płyt MDF na masową skalę rozpoczęto w Europie i Ameryce Północnej w latach 80. XX w.

Po drugie – PIANKA TAPICERSKA – inaczej nazywana gąbką tapicerską, jest elastyczna, należy do grupy pianek poliurentanowych, ma różną gęstość i sztywność, jest izolatorem powstałym w wyniku działania polikarbaminianu z wodą i późniejszej dekarboksylacji. Niemiecki chemik Otto Bayer poszukując alternatywy dla opon gumowych wynalazł poliuretan w 1937.

Po trzecie – materiał obiciowy – WELUR, składa się z dwóch warstw, podłoża, które wykonane jest z dwóch głównych nici, oraz dodatkowych nitek wprowadzonych w formie pętelek między nici główne Po zakończeniu tkania, pętelki te przycina się i dzięki temu powstaje właśnie miękka i lśniąca powierzchnia. Do Europy welur zawędrował dopiero w XII wieku z Indii, które są jego kolebką.

panele drewniane w sypialni

Swój produkt traktujemy z pasją i szacunkiem. Nie chcemy polecić i sprzedać Państwu czegoś, a później o sobie zapomnieć. Budujemy długotrwałe relacje z naszymi Klientami i chcemy pokazać, że w każdej branży i przy każdym produkcie liczy się i serce i rozum. Zależy nam na wzajemnym polecaniu i obecności w Państwa wnętrzach na lata!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *